
Świat nabiera coraz bardziej zawrotnej prędkości, a decyzje finansowe stają się coraz bardziej skomplikowane. Mimo to trzeba gdzieś mieszkać, trzeba żyć i spełniać swoje marzenia zapisane w formie celów finansowych. W takich czasach dobry doradca kredytowy, który przeprowadzi cię przez meandry procesu kredytowego zyskuje niebagatelnego znaczenia. Tylko ile kosztuje doradca kredytowy, który zna się na rzeczy?
Czy doradca kredytowy rzeczywiście jest darmowy? A może, mimo wszystko z korzystaniem z usług doradcy kredytowego wiąże się jakiś koszt? Postaram się rozwiać wszelkie wątpliwości.
Co tu znajdziesz?
Co robi doradca kredytowy?
Na wstępie zaznaczę, że pojęcia doradca kredytowy, doradca finansowy, pośrednik kredytowy i pośrednik finansowy będę stosował zamiennie. Chodzi o tę samą osobę: eksperta, który ma uprawnienia do procesowania wniosków kredytowych w kilkunastu bankach jednocześnie.
Wiele z nas wyobraża sobie doradcę kredytowego jako poważnego i nudnego dżentelmena, który siedzi za biurkiem, wypełnia stosy papierów i liczy coś na kalkulatorze. Ale prawda jest taka, że doradca kredytowy to ktoś, kto nie tylko zna magiczne formuły, których używają banki, ale też potrafi je przełożyć na język ludzki.
Wyobraź sobie, że chcesz kupić mieszkanie we Wrocławiu, ale na samą myśl o kredycie dostajesz dreszczy. Wtedy wkracza on, doradca finansowy, cały na biało. Przejrzy oferty banków i porówna dużo więcej niż tylko oprocentowanie. Jednym słowem, sprawdzi, które opcje są dla Ciebie najbardziej korzystne i pomoże wypełnić wszystkie niezrozumiałe formularze, by było dobrze.
A ile bierze taki doradca kredytowy za pomoc? Zupełnie nic.
Dlaczego warto korzystać z doradcy finansowego?
Zamierzasz wziąć kredyt hipoteczny?
Nie stresuj się! Przejdźmy przez to razem! Pomogę Ci znaleźć idealnie dopasowany do ciebie kredyt. Kliknij poniżej, aby dowiedzieć się więcej.

Doradca finansowy to ekspert, który żyje i oddycha finansami i ma odpowiedzi na wszystkie pytania, które przyjdą Ci do głowy. Kiedy planujesz zaciągnąć kredyt hipoteczny, doradca kredytowy nie tylko pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę, ale także wskaże, na co zwrócić uwagę w umowach i wyjaśni jak działają kredyty. Dzięki niemu nie przegapisz małego druczku, który mógłby później spędzać Ci sen z powiek.
Kolejnym powodem, dla którego warto korzystać z pośrednika kredytowego, jest oszczędność czasu i nerwów. Zamiast biegać od banku do banku i porównywać oferty, pozwól, żeby zrobił to za Ciebie ekspert kredytowy. On zna rynek i wie, które banki mają najlepsze warunki. I mówiąc „zna rynek’, nie mam na myśli konkretnej lokalizacji, miasta czy regionu.
Doradca finansowy z Wrocławia może pomóc ci niezależnie od tego gdzie ty się znajdujesz. Oferta banków jest taka sama w całym kraju, a niezależnie czy spotkamy się w Katowicach czy Gdańsku, dokumenty kredytowe trafią bezpośrednio do analityka kredytowego w centrali wybranego przez ciebie banku.
To jak mieć osobistego przewodnika po dżungli kredytów, który nie tylko zna ścieżki, ale też wie, gdzie kryją się najgroźniejsze pułapki i najsmaczniejsze owoce. Bo trzeba podkreślić, że doradca finansowy działa w Twoim interesie. Nawet jeśli za jego usługi zapłaci bank, będzie dbał o Twoje potrzeby, ponieważ to czy cokolwiek zarobi zależy od ciebie.
Kto płaci doradcy kredytowemu?
Już wiesz, że odpowiedź na pytanie „czy doradca kredytowy jest płatny?” brzmi „nie”. No dobrze, ale kto właściwie za to płaci? W końcu nikt nie pracuje za darmo, prawda? Odpowiedź jest trochę bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać.
Wielka tajemnica doradztwa finansowego

Jaka jest największa tajemnica doradztwa kredytowego? Czy twoja pierwsza myśl to „ile zarabia doradca finansowy”? Otóż nie, to żadna tajemnica. Coś innego jest skrzętnie ukrywane.
Doradca nie powie ci dlaczego doradztwo finansowe jest za darmo. Zniszczyłby całą misternie utkaną opowieść o tym, jaki to ty jesteś ważny. O tym, że „klient nasz pan” i że twoje zadowolenie jest najważniejsze. Bo to nie zawsze jest prawda.
W rzeczywistości, dla banków panem są akcjonariusze. Student finansów już na pierwszych zajęciach poznaje najważniejszą zasadę biznesu: celem przedsiębiorstwa jest maksymalizacja korzyści dla akcjonariuszy. I w tym przypadku, żeby zadowolić akcjonariusza, banki robią pewien myk, dzięki któremu Ty przypadkowo zyskujesz.
System darmowego doradztwa kredytowego nie powstał z myślą o Tobie. On powstał z myślą o akcjonariuszach banków.
Wróćmy do tego, ile kosztuje doradca kredytowy. Banki znalazły sprytny sposób na optymalizację swoich kosztów. Zamiast ponosić stałe koszty zatrudnienia doradcy kredytu hipotecznego, zrzuciły koszty i ryzyko na kogoś innego: pośrednika kredytowego.
Banki płacą pośrednikom prowizję, ale wyłącznie po uruchomieniu kredytu. W ten sposób zamieniają stałe koszty na koszty zmienne. Jest to bardziej efektywne i redukuje ryzyko związane z utrzymywaniem specjalistów. Nie muszą inwestować w marketing, placówki ani w szkolenia, a kredyty hipoteczne same się sprzedają.
Pośrednik kredytowy to nie konkurencja dla banku, tylko ważny partner
Wyobraź sobie biuro doradcy finansowego w centrum Wrocławia. Idziesz do niego i otrzymujesz oferty od dziesięciu różnych banków. Wybierasz najkorzystniejsze i składasz wnioski do trzech z nich, wciąż będąc w tym samym miejscu. Ostatecznie, któryś z tych banków, których oferty poznałeś, podpisze z tobą umowę kredytową.
I teraz pytanie: kto płaci za wynajem tego biura? Kto opłaca specjalistę kredytowego, który poświęca ci kilkanaście godzin? Za to wszystko płaci doradca kredytowy. A Wrocław czy Warszawa to nie są tanie miasta do prowadzenia biura w samym centrum – koszty są wysokie.
Drugie pytanie: kto zarabia na tym, że będziesz miał kredyt w konkretnym banku? To ten bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu, potem odsetki, opłaty za aneksy i ma szansę przekonać cię do siebie i zachęcić do korzystania z innych produktów.
A może znasz kogoś, kto myśli o kredycie hipotecznym?
Poleć mnie tej osobie lub przekaż mi jej dane kontaktowe, a podzielę się z tobą moim wynagrodzeniem!

To układ, w którym wszyscy wygrywają: bank oszczędza na kosztach stałych, pośrednik kredytowy zarabia na prowizji, a Ty masz dostęp do eksperta kredytowego, który pomoże Ci znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny na rynku. Co więcej, dzięki temu, że pośrednik zarobi tylko w momencie uruchomienia kredytu, możesz być pewien, że dla niego naprawdę staniesz się przysłowiowym panem.
To od ciebie bowiem zależy czy podpiszesz umowę kredytową i uruchomisz kredyt – a tylko wtedy doradca kredytowy dostanie wynagrodzenie. Mimo że nie ty płacisz, jego wynagrodzenie zależy od twojej decyzji. Stajesz się postacią kluczową – wszechwładnym klientem.
Brzmi banalnie? A ile zarabia doradca kredytowy, który nie potrafi wzbudzić zaufania i nie uruchamia kredytów? Nic nie zarabia. 0 zł. W tej branży wynagrodzenie jest czysto prowizyjne, bez żadnej podstawy. Więc nawet, jeżeli brzmi banalnie, to prawda. To od ciebie zależy czy doradca zarobi cokolwiek. Musi więc zrobić wszystko, byś był zadowolony i chciał z nim współpracować.
Bonusy i premie za sprzedaż innych produktów
By określić ile zarabia doradca finansowy, trzeba wziąć pod uwagę też fakt, że może on otrzymywać premie za sprzedaż innych produktów. Oczywistym rozwiązaniem jest polecanie agentów nieruchomości w zamian za podział prowizji. Do tego dochodzi sprzedaż ubezpieczeń, a czasami inwestycji czy produktów bankowych.
Takie bonusy są dodatkowym motywatorem, ale dobry doradca kredytowy doskonale sobie zdaje sprawę, że Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu. Najważniejsze jest uzyskanie prowizji za kredyt, a już wiesz, że to ty decydujesz kto tę prowizję dostanie.
Tutaj muszę jasno zaznaczyć: to nie będziesz ty. Bo ile cię kosztuje doradca kredytowy? Nic. Owszem, zarobi, gdy pomoże ci uzyskać kredyt hipoteczny, ale tak naprawdę nie jest to usługa dla ciebie. To jest usługa dla banku i bank za nią płaci, bo dzięki temu zamienia koszty stałe w koszty zmienne.

Idąc bezpośrednio do banku, otrzymasz dokładnie taką samą ofertę, jaką zaoferowałby doradca kredytowy. Wrocław, Kraków czy Warszawa – lokalizacja w tym wypadku nie ma znaczenia. Ktoś musi ci tego kredytu udzielić: przyjąć dokumenty i przeprocesować wniosek, a to właśnie kosztuje i płaci za to bank.
Bank albo zapłaci prowizję doradcy kredytowemu za obsłużenie ciebie i przeprowadzenie procesu kredytowego, albo będzie musiał ponieść te koszty samemu.
Wynagrodzenie od klientów
Możesz też wpaść na inny pomysł: zapłacić doradcy z własnej kieszeni. Czy doradca kredytowy, który jest płatny, dałby ci więcej, niż taki, któremu nie płacisz? Skoro płacisz, to możesz wymagać coś ekstra, nie? No… nie.
Pośrednicy mają w ofercie prawie wszystkie banki, i od każdego z tych banków potrzebne uprawnienia i pełnomocnictwa. Mogą przyjmować wnioski, oświadczenia, zaświadczenia, identyfikować klientów i potwierdzać dokumenty za zgodność z oryginałem. Dzięki temu klient udaje się tylko do jednej osoby: swojego doradcy kredytowego.
Gdybyś zapłacił komuś za pomoc przy kredycie hipotecznym, musiałbyś i tak osobiście złożyć wnioski u trzech różnych pracowników banków. Twój prywatny doradca finansowy nie miałby bowiem pełnomocnictwa do procesowania pełnej dokumentacji kredytowej. To oznacza bieganie od jednego banku do drugiego, dodatkowy czas, stres i wysiłek.
W systemie pośrednictwa kredytowego uczestniczą niemal wszystkie banki. To znaczy, że nawet gdybyś komuś zapłacił za to, żeby znalazł Ci kredyt hipoteczny i wskazał, gdzie się udać, to otrzymałbyś dużo mniej niż to, co gwarantuje ci doradca kredytowy za darmo.
Czy można dodatkowo zapłacić doradcy kredytowemu?
No to inny pomysł: zapłacę doradcy kredytowemu ekstra, by mieć pewność, że na pewno będzie działał w moim imieniu. To ile kosztuje taki doradca kredytowy? No cóż, takie rozwiązanie nie jest możliwe. Regulacje zabraniają przyjmować wynagrodzenia od klienta, jeżeli uzyskuje się wynagrodzenie od banku.
Wciąż sądzisz, że mógłbyś sobie zażyczyć coś ekstra, gdybyś zapłacił? Zróbmy tak: umów się na konsultacje kredytowe ze mną, zażycz sobie coś ekstra, a ja to zrobię i nie pobiorę od ciebie żadnej opłaty. Koniecznie chcesz zapłacić? No ok, zawsze możesz mnie wesprzeć za to, że dzielę się z tobą wiedzą, ale wierz mi, czy dostanę od ciebie cokolwiek czy nie, obsłużę cię najlepiej jak tylko umiem.

Jeżeli weźmiesz kredyt hipoteczny, to bank tak czy inaczej zapłaci za jego przeprocesowanie. Zapłaci albo swoim pracownikom, albo pośrednikowi kredytowemu. Nie ma co wyważać otwartych drzwi czy szukać dziury w całym i zastanawiać się ile kosztuje doradca kredytowy. Nic nie kosztuje i nie ma żadnych haczyków. To po prostu nie jest usługa zaprojektowana dla ciebie – to usługa dla banku, z której ty korzystasz przy okazji.
Darmowy pośrednik kredytowy – czy warto?
Sprawdzony doradca kredytowy działa w twoim imieniu
Pierwszą zaletą korzystania z doradcy kredytowego za darmo jest to, że działa on w Twoim imieniu i ma na uwadze przede wszystkim Twoje interesy.
Zamiast biegać od banku do banku, porównując oferty i łamiąc sobie głowę nad tabelkami z oprocentowaniem, pozwól doradcy kredytowemu zająć się tym za Ciebie. On wie, gdzie szukać najlepszych ofert i jak „wynegocjować” najkorzystniejsze warunki. Dzięki temu możesz oszczędzić czas i energię, a przy okazji masz pewność, że dostajesz rzetelną poradę.
A może pytasz ile kosztuje doradca kredytowy, bo boisz się, że „wciśnie” ci kredyt, za który mu więcej zapłacą? Nie musisz. Różnice między poszczególnymi bankami są kosmetyczne, nie warte ryzykowania utraty klienta, a może nawet i reputacji. Ktoś kto tak robi, nie zagości długo w tej branży.
Twój osobisty ekspert finansowy za darmo
Doradców kredytów hipotecznych jest zatrzęsienie, konkurencja jest ogromna, dlatego muszą oni walczyć o klienta czymś więcej, niż dobrą znajomością rynku kredytowego. Przygotować ofertę może każdy z dostępem do narzędzi.
By skutecznie zawalczyć o klienta, trzeba zaoferować coś więcej niż zwykłe doradztwo kredytowe. Konsultacje finansowe, darmowe szablony budżetu domowego, kurs podstaw inwestowania, to wszystko możesz uzyskać od profesjonalnego doradcy finansowego – takiego jak ja.

Oprócz pomocy w uzyskaniu kredytu hipotecznego, chętnie pomogę ci zrozumieć podstawy planowania, skomplikowane koncepcje finansowe, techniki zarządzania finansami czy inne obszary finansów osobistych. Oprócz tego, że pomogę Ci przejść przez cały proces kredytowy suchą nogą, to ponadto otrzymasz ode mnie:
Prawdziwe doradztwo finansowe
Jeżeli tego potrzebujesz, to doradzę, jak zarządzać swoimi finansami w dłuższej perspektywie. Mogę pomóc w planowaniu budżetu, technicznych aspektach inwestycji (jak przeprowadzanie analizy fundamentalnej czy analizy technicznej) czy oszczędzaniu na przyszłość. Taka kompleksowa pomoc jest bezcenna, zwłaszcza jeśli nie czujesz się pewnie w świecie finansów.
Bycie twoim ekspertem finansowym mi się opłaca, bo w ten sposób sam osiągam wymierne korzyści. Nie ma nic bardziej przekonującego dla bliskiej ci osoby, niż twoja szczera rekomendacja: mam sprawdzonego doradcę kredytowego.
Nawiązując ze mną współpracę, będziesz mógł liczyć na konsultacje finansowe zarówno przed wzięciem kredytu, podczas procesu kredytowego, jak i później, gdy będziesz już go spłacał – tak bowiem działa prawdziwy doradca kredytowy. Co więcej, Wrocław to nie jedyne miasto w którym działam. Mogę ci pomóc niezależnie od tego w którym mieście planujesz kupić mieszkanie lub wybudować dom.
Na co uważać współpracując z doradcą kredytowym
W każdej branży potrafią znaleźć się osoby nieuczciwe, czarne owce. Oto kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, żeby uniknąć niespodzianek.
Kierowanie się załącznikiem prowizyjnym
Doradca kredytowy otrzymuje prowizje za sprzedaż. I to nie tylko od banków: również od towarzystw ubezpieczeniowych, inwestycyjnych, domów maklerskich i agentów nieruchomości. To normalne w biznesie, przecież gdy kupujesz telewizor, to również proponują ci kabel HDMI i ściereczki, prawda?
Ale musisz uważać, żeby Twój doradca nie kierował się wyłącznie załącznikiem prowizyjnym. Upewnij się, że doradca kredytowy przedstawia Ci różne opcje i wyjaśnia, dlaczego dana oferta jest najlepsza dla Ciebie, a nie dla jego portfela. Transparentność to klucz.

Współpracując ze mną możesz mieć całkowitą pewność, że ja nawet przez moment się nie zawaham podczas rozmowy z tobą i zawsze będę kierował się twoimi korzyściami. Transparentnie – tak powinien działać doradca kredytowy. Koszt „wciśnięcia” ci niepotrzebnego produktu byłby niewspółmiernie większy niż zarobiona prowizja. Uczciwość i działanie w interesie klienta to dla mnie oczywista podstawa.
Podobnie rzecz ma się też z innymi produktami. Przedstawię ci to, co mam w ofercie i uczciwie powiem, czy za zakup danego rozwiązania zostanę wynagrodzony. Dla mnie to, ile zarabia doradca finansowy nie jest tajemnicą. Ja będę wiedział ile ty zarabiasz, ty możesz wiedzieć ile ja zarabiam.
Ograniczenia w zakresie oferowanych produktów
Doradcy kredytowi zaproponują ci tylko te banki, z którymi mają umowy. W zakresie kredytów hipotecznych, z pośrednikami współpracują m.in. Alior Bank, BOŚ, BNP Paribas, Citibank, ING, mBank, Millennium Bank, Pekao SA, PKO BP, Santander, SBR i VeloBank. No i niektóre banki spółdzielcze.
Jeżeli chodzi o kredyty gotówkowe, firmowe, czy inne produkty, to tutaj jasno zaznaczę, że oferta może się różnić pomiędzy poszczególnymi pośrednikami.
Jak wybrać rzetelnego doradcę finansowego?
Licencje i certyfikaty doradców finansowych
Czasami się mówi, „sprawdź czy doradca ma certyfikaty”. Albo „licencjonowany doradca finansowy”. O czym dokładnie mowa? Jak doradca finansowy w Polsce może być licencjonowany?
Na myśl przychodzi mi tylko jeden poważny certyfikat. Jest nim certyfikat CFP (Certified Financial Planner), złoty standard doradztwa finansowego na świecie. Ale problem polega na tym, że w Polsce go nie ma. Jeśli ktoś chce go zdobyć, musi wydać fortunę na kurs i egzamin w Niemczech lub Wielkiej Brytanii. Prawdopodobnie nie znajdziesz doradcy CFP działającego w Polsce.

Możesz też usłyszeć o EAFP (European Financial Advisor Professional) i EFPA (European Financial Planning Association). EAFP oferuje certyfikaty EFG, EFC i EFP, które można uzyskać po odbyciu kursu. Wystarczy zapłacić odpowiednią sumę, uczęszczać na zajęcia przez jeden rok – i już. W sumie, jak studia podyplomowe.
Czy świadczą one o wyższym poziomie profesjonalizmu? No, z pewnością to lepsze niż nic, ale nie przykładałbym wielkiej wagi i postawiłbym go pomiędzy świadectwa ukończenia innych kursów zawodowych i studiów podyplomowych. Niektórzy studenci podchodzą do nich na poważnie, a inni po prostu chcą zaliczyć i mieć papierek, a on o niczym nie świadczy.
Certyfikacja EFPA jest natomiast organizowana przez banki i firmy inwestycyjne. Choć wymaga przygotowania, jej wartość jest dyskusyjna. To jak awans na wyższe stanowisko w banku. Natomiast w przypadku eksperta kredytowego nie istnieje żaden rodzaj certyfikacji.
Licencjonowany doradca inwestycyjny
Całkiem inną sprawą, której nie należy wmieszać w temat doradztwa finansowego, jest licencja doradcy inwestycyjnego lub maklera. Tutaj bez dwóch zdań mówimy o certyfikacie potwierdzającym najwyższy profesjonalizm, ale nie w zakresie doradztwa finansowego, tylko inwestycyjnego.
Egzamin organizowany przez KNF jest niezwykle trudny, ale jego zdanie otwiera drzwi do wysokopłatnych posad w domach maklerskich, towarzystwach inwestycyjnych czy bankach, z zarobkami rzędu 50 tysięcy złotych miesięcznie.
Osoby, które zdobyły tę licencję, raczej nie doradzają pojedynczym klientom. Mają inne, bardziej lukratywne zajęcia. Licencjonowanych doradców inwestycyjnych w Polsce jest zaledwie kilkuset. Zarobki doradcy inwestycyjnego to wielokrotności tego, ile zarabia doradca finansowy. Te dwie profesje są do siebie nieporównywalne – jak neurochirurg i psycholog.

Podsumowując, w Polsce żaden certyfikat ani licencja tak naprawdę nie świadczy o profesjonalizmie osoby, z którą rozmawiasz w zakresie finansów osobistych. Zamiast patrzeć na papierki, zwróć uwagę na doświadczenie doradcy, jego podejście do klienta i transparentność w działaniu. Zwłaszcza, gdy mówimy o doradcy kredytu hipotecznego. W tym obszarze nie istnieją żadne certyfikaty ani żadne oficjalne potwierdzenie kwalifikacji.
Pamiętaj, że rzetelny doradca finansowy to ktoś, kto stawia Twoje interesy na pierwszym miejscu i nie próbuje sprzedać Ci produktów, które nie są Ci potrzebne. Znajdź doradcę, który naprawdę rozumie Twoje potrzeby i potrafi na nie odpowiedzieć. Kogoś, do kogo po prostu masz zaufanie i z kim nadajesz na podobnych falach.
Transparentność i uczciwość
Kiedy wybierasz doradcę kredytowego, transparentność i uczciwość to najważniejsze czynniki, na które warto zwrócić uwagę. W końcu, jeśli ktoś ma zarządzać Twoimi finansami, musisz mieć do niego pełne zaufanie. Zamiast więc zastanawiać się, ile zarabia doradca kredytowy, zastanów się jak zbudować zaufanie między wami. A tutaj moja rada jest prosta: słuchaj swojego instynktu.
Jeżeli rozmawiając z doradcą, masz wrażenie, że nadajecie na tych samych falach, dobrze się rozumiecie i że ten człowiek wzbudza Twoje zaufanie – to dobry znak. Chemia między Wami jest kluczowa.
Transparentny doradca kredytowy jasno wyjaśnia koszt jaki poniesiesz realizując swoje zamierzenia. W tym koszcie zawiera nie tylko wszystkie prowizje, podatki i opłaty, ale też potencjalne ryzyka, jakie mogą wystąpić. Uczciwość to natomiast gotowość do mówienia prawdy, nawet jeżeli to trudne.
A musisz też wiedzieć, że o ile w przypadku agenta nieruchomości lokalizacja i znajomość lokalnego rynku to klucz, to w przypadku kredytu, nie musisz się przejmować skąd jest wybrany przez ciebie doradca kredytowy. Wrocław, Przemyśl i Gdańsk mogą mieć różne ceny nieruchomości, ale warunki kredytu hipotecznego będą identyczne.
Banki bowiem nie różnicują swoich ofert ze względu na lokalizację – nieważne gdzie mieszkasz, oferta kredytowa jest taka sama. A o proces kredytowy też się nie martw, doradca kredytowy z Wrocławia (a przynajmniej ja) bez zawahania pojedzie do Białegostoku po wniosek kredytowy.
Słuchaj swojego wyczucia, szukaj chemii i wybieraj osoby, które wzbudzają Twoje zaufanie. W ten sposób znajdziesz doradcę, który naprawdę będzie Cię wspierał na każdym etapie finansowej podróży.

Podsumowanie
Ile bierze doradca kredytowy? Tak naprawdę, to nic. Powiem więcej: dobry doradca kredytowy za darmo może nie tylko pomóc ci uzyskać najlepszy możliwy kredyt hipoteczny, ale też poukładać twoje finanse, pomóc ci zacząć inwestować lub odkładać na ważne dla ciebie cele.
By tak się jednak stało, kluczowy jest odpowiedni wybór doradcy kredytowego. Jest to decyzja, która może mieć ogromny wpływ na Twoje finanse i spokój ducha.
Na szczęście, wybór masz ogromny, bowiem nie musisz kierować się lokalizacją w przypadku wyboru doradcy finansowego. Wrocław, Warszawa czy Kraków – oferta kredytowa jest taka sama w całej Polsce, a proces kredytowy jest zdalny. Kwestia, czy doradca finansowy z Wrocławia dojedzie do ciebie, do Szczecina. Ja dojadę.
To, kto płaci doradcy kredytowemu, też nie musi ci spędzać snu z powiek. Doradca kredytowy jest darmowy, ponieważ banki zamieniają koszty stałe utrzymania drogich specjalistów od hipotek na koszty zmienne, czyli prowizje uzależnione od uruchomienia kredytu. Nie ma tutaj żadnych haczyków, taki model udzielania kredytów hipotecznych po prostu najbardziej się bankom opłaca.
By znaleźć dobrego doradcę finansowego, musisz znać zalety i wady takiego systemu. Zaletą jest to, że dobry doradca przyniesie ci niezrównane korzyści. Musisz jednak zwrócić szczególną uwagę na jego transparentność, uczciwość i doświadczenie, a także na to, czy nadajecie na tych samych falach.
Jeśli Twój doradca jest transparentny, uczciwy i działa w Twoim interesie, możesz być pewien, że jesteś w dobrych rękach. Takie wsparcie sprawi, że podejmowanie decyzji finansowych stanie się prostsze i mniej stresujące, a Ty będziesz mógł skupić się na realizacji swoich marzeń.
Interesują cię inne tematy wpisów?
Pingback: Jak zbudować poduszkę finansową? Nieoczywiste rozwiązanie - Money? Simple!